Zam ama halk için, işgalci ama iyi

HN

Değişik, garip, komik ve tiksindirici hadiseler tünelinden geçiyoruz.

Mesela İstanbul ve İstanbullu için komik günler geçiyor. Herşey çok güzel olacak diye oy verdikleri Ekrem Bey. 2 senedir Ak Parti Belediyesinin yapmadığı, yapılmasını çözüm bularak engellediği zamları İstanbullunun kafasına kafasına çaktı.

Ekrem Bey’e zamlar sorulduğunda “halkımızın menfaati için zamlar yapıldı” dedi.

İstanbul için komik hatta tirajı komik bir hal içinde geçecek seneler var.

Zam fiyaskosuna ek olarak Ekrem beyin verdiği ücretsiz okul servisi vaadi için basın danışmanı “bahsi geçen vaadi Ekrem beyin değil o konuyu yerel seçimlerden sorumlu danışmanına sorun” diye cevap vermiş.

Yani tek kişinin çalıştığı bir ticari kuruluş dahi bu kadar lakayt bu kadar milletle dalga geçer boyutta yönetilemez lakin her işte vardır bir hayır diyoruz. Çekilecek çile varsa elbette çekilecektir.

Tiksindirici hadiselerden bahsedecek olursak Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un bir gazeteciye verdiği mülakatta “Osmanlı Ordusunun, Yunan Ordusu ile beraber olup Bursa’yı işgal etti” sözüdür. Yani haberi okuduğunuzda dönüp tekrar tekrar okuyorsunuz. Zira inanılacak ve Eski bir Genelkurmay Başkanının tarihi bilgisizliğine inanamıyorsunuz. Lakin hadise gerçek…

Bilgisizlik ve dahi haddi aşan tarihi saptırma içindeyiz. Bunu yapan Türkiye’de Genelkurmay Başkanlığı  yapmış biri…

Ciddi manada tiksindirici ve mide bulandırıcı bir hadise…

İlker bey bunu neden yaptı? Maksadı neydi? Hepsini kaleme alacağız. Sırayla

Aslına bakarsanız İlker Beyin daha önceki CHP kökenli kişilerin Osmanlı’ya saldırması çok şaşılacak bir tutum değildir. CHP kurulduğu günden bu yana Yunan’a, Fransız’a, İngiliz’e hayran Osmanlı’ya düşmandır. CHP zihniyeti Kurtuluş savaşını Osmanlı’ya karşı verdiğine ikna olmuştur. Tarihi bir cehalet içindedir.

Hatırlarsanız Bilecik Belediyesinin CHP’li Başkanı ilk iş belediye binasından Osmanlı yadigarı çinileri ve duvar süslemelerini söktürdü. Yine CHP Genel Başkanı Osmanlı’yı işkenceci olarak anlatmıştı. Yine CHP’li Koray Çalışkan Osmanlı’ya “zihniyeti batsın” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Gelin görün ki, CHP tarihinde hiçbir zaman bir İngiltere’ye, Fransa’ya, Yunanistan’a ve bu devletlerin miletlerine tek kelime etmemiştir.

O zaman soruyu NET sormak lazım…

Biz İngiliz’i, Yunan’ı ve diğerlerini denize döktük, yendik diye biliyoruz. Acaba denize döktüğümüz ve yendiğimiz işgalci kuvvetler değildi de başkaları mıydı?

Bizi işgal eden emperyalist devletleri, milletleri çağdaş, ilerici görmemizin sebebi nedir? Bunca savaş ve mücadeleyi veren Müslüman Anadolu insanı neden İngiliz gibi giyinmeye, Yunan gibi içmeye zorlanmıştır.

Sorular türlü türlü Türkiye bunları konuşma cesareti bulduğunda elbette konuşacaktır. İşte o zaman Türkiye’de fikir hürriyetinden bahsedilebilir.

Bugün CHP kökenli insanların fikir hürriyeti yok demesinin altında İslamiyet’e, Müslümana, Milletimizin mukaddesatına istediği gibi sövememe durumu yatmaktadır.

Eskiden İngiliz’i, Yunan’ı kovduk diye bize caka satanların hayatları, günleri, saatleri yunan gibi İngiliz gibi geçmektedir. Aynı zihniyet bugünlerde PKK terörünü ve ona arka çıkan güçleri her şekilde desteklemekte ve tarihte olduğu gibi kandırmaya çalışmaktadır.

Sorsanız İngiliz önderliğindeki işgalci devletler kötü fakat İngiltere’nin istediği herşey yapılmış. Sorsanız PKK terör örgütü ama PKK’nın yada Kandil’in istediği herşey yapılıyor.

Velhasıl tarih tekerrür ediyor. Ak sütün içindeki ak kılı görme vaktidir.

Değişik ve garip hadiseye gelince Ahmet Davutoğlu bugünlerde kendini bitirmekle meşgul itibarı ve “hocalık” sıfatı yerle bir oldu. Bu savruluşu neden tecrübe ediyor anlamak gayette mümkün…

İngiliz aklının istediği şeyler olsun diye çalışan sadece CHP değil efendiler….

RELATED ARTICLES
Haziran 29, 2019
Haziran 27, 2019
Haziran 26, 2019
Aralık 29, 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Latest News
Haziran 29, 2019
Haziran 27, 2019
Haziran 26, 2019
Aralık 29, 2018
Haziran 23, 2018